2. třída SLUNÍČKA

Třídní učitelka: Kristýna Dvorská

ČTENÍ "ZVENČÍ"

Začátkem měsíce ledna, jsem v naší třídě zavedla tzv. ,,ČTENÍ ZVENČÍ". Jde o to, že dětem z naší třídy může přijít přečíst jakoukoliv pohádku kdokoliv, kdo má zájem a chuť. Takže rodiče, prarodiče i ostatní jsou vítáni. Jde o to, že chci podpořit lásku k četbě a knihám u dětí v mojí třídě, taky zdůraznit rodičům důležitost čtení dětem zejména v předškolním věku. Pár zájemců už jsme měli a děti se na čtení před odpočinkem více těší. Také se jim naskytne poslech pohádek, které ve školce nemáme. Myslím, že je to pro děti příjemná změna, než když čte pořád paní učitelka. Také jsou pyšní a šťastní, když je právě jejich člen rodiny příjde do naší školky navštívit. Velké kouzlo pro děti pak mají jejich babičky, od kterých je čtení vskutku pohádkové.                                                               K.D.

 

                                                                                                                                                       

 

 
ADVENTNÍ ČAS U SLUNÍČEK
Myslím si, že i přes úsilí a trému, aby se nám vystoupení v čase adventním vydařila, jsme si letošní předvánoční období ve školce užili. Pěčlivě jsme trénovali a zpívali jsme u vánočního stromečku, tancovali na besídce v ,,kulturáku" a vše završili na třídní besídce. Doufáme, že se rodičům i ostatním divákům naše pásmo líbilo a děkujeme za prominutí případných nedostatků...Svým blízkym jsme vyráběli dáreček, který děti předaly na třídní besídce-snad vám udělaly radost :) a protože si můžete ve fotogalerii prohlédnout, že k nám zavítal Mikuláš s čerty a andílky (a čerti nikoho  neodnesli), vypadá to, že tu máme samé hodné děti...Takže jsme stále v očekávání, kdy k nám dorazí i Ježíšek s nadílkou pod stromeček a já cítím, že to bude brzy... Zatím se nám pod stromečkem válí pár našich malých nezbedníčků...

 
 
 
 
 
 
DIVADLO V MŠ KAŠPÁREK A ČARODĚJ
Fotogalerie
 
 
 
 
 VÝŠLAP NA CIMBURK
 

V pátek 6. 9. 2019 jsme se rozhodli, že navštívíme místní zříceninu hradu CIMBURK, která je v ,,kooperaci" s naším ŠVP. Cílem výšlapu nebyl jen pohyb, zdravý vzduch...Ale hlavně tento výlet posloužil jako ,,adapťák", jelikož s každým novým školním rokem se mění i složení dětí ve třídách. Děti zazpívaly píseň BÍLÉ PANÍ, která jim za odměnu schovala poučný dopis i s pověstí tohoto hradu a návodem, jak najít dávný poklad. Děti tak musely spolupracovat, pomáhat si, komunikovat, aby dosáhly svého cíle- tedy najít poklad. Další aktivita k posílení prosociálních vztahů ve třídě, byla ,,PAVUČINA DŮVĚRY". Děti měly za úkol říci o kamarádovi pozitivní a nějakou negativní vlastnost. Cílem byla důvěra a nebát se říci, co nás na druhém trápí...Z toho si vzít i něco do budoucna a do dalšího soužití v naší třídě. Posíláním klubíčka vybranému kamarádovi a zanechání si kousku vlny, vznikla pavučina.

Foto viz. Fotogalerie

Dvorská Kristýna 

 

DÝŇOVÁNÍ

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 proběhlo v naší školce dlabání dýní s rodiči a dětmi. Děkujeme za hojnou účast a za nádhernou práci, díky které nám vznikly fantastické dýně, které nám posloužily i jako výzdoba na ,,USPÁVÁNÍ BROUČKŮ" a ,,HALLOWEENSKÝ MAŠKARNÍ PLES".

Fotky jsou v galerii

K.D.

 

HALLOWEENSKÝ MAŠKARNÍ PLES

V pátek 25. 10. 2019 jsme měli ve školce den v kostýmech. Sice u nás slavíme Dušičky, ale proč dětem nevysvětlit rozdíl těchto tradicí a neudělat si pěkný den, když stejně spousty halloweenských dekorací a kostýmů nás zahlcuje čím dál tím více. Děti se nejprve ve svých kostýmech představily, řekly za co jdou, pak následovala diskotéka v tématicky vyzdobené třídě a za odměnu strašidelný raut plný dobrůtek. Na závěr jsme šli v maskách halloweenský průvod po obci.

K.D. (Fotky v galerii)

 

USPÁVÁNÍ BROUČŮ

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 jsme uspávali broučky na zahradě. Nejprve se šel průvod s lampiony a lucerničkami po dědině, který směřoval na zahradu MŠ, tam zářily vydlabané a rozsvícené dýně. Dále tam čekala postýlka na kopičce listí, kde odpočívali dva plyšoví včelí medvídci a okolí zdobily tři další domečky pro broučky. Jeden je z minulého roku od Nelinky, kartonový vyráběli maláčci a dřevěný s broučkem z přírodnin my velcí. Dětičky zazpívaly broučkům dvě písně ,,TAM KDE V NOCI JASNĚ SVÍTÍ SVĚTLUŠKY" a ,,NA POLÍČKU, V JETELÍČKU", broučky zahrnuly listím a za odměnu dostaly horký čaj a sladkou odměnu.

Foto v galeriii

K.D.

DIVADÉLKA

,,STRACH MÁ VELKÉ OČI" a ,,POPLETENÁ" 

Jednou za měsíc se snažím, aby k nám do školky přijelo divadlo, nebo nějaký ten koncert. Děti se tím učí, jak se v divadle chovat a dozví se vždy něco poučeného. Malá ukázka ve formě fotek viz.galerie.

K.D.