2. třída SLUNÍČKA

Třídní učitelka: Kristýna Dvorská
 
 
 VÝŠLAP NA CIMBURK
 

V pátek 6. 9. 2019 jsme se rozhodli, že navštívíme místní zříceninu hradu CIMBURK, která je v ,,kooperaci" s naším ŠVP. Cílem výšlapu nebyl jen pohyb, zdravý vzduch...Ale hlavně tento výlet posloužil jako ,,adapťák", jelikož s každým novým školním rokem se mění i složení dětí ve třídách. Děti zazpívaly píseň BÍLÉ PANÍ, která jim za odměnu schovala poučný dopis i s pověstí tohoto hradu a návodem, jak najít dávný poklad. Děti tak musely spolupracovat, pomáhat si, komunikovat, aby dosáhly svého cíle- tedy najít poklad. Další aktivita k posílení prosociálních vztahů ve třídě, byla ,,PAVUČINA DŮVĚRY". Děti měly za úkol říci o kamarádovi pozitivní a nějakou negativní vlastnost. Cílem byla důvěra a nebát se říci, co nás na druhém trápí...Z toho si vzít i něco do budoucna a do dalšího soužití v naší třídě. Posíláním klubíčka vybranému kamarádovi a zanechání si kousku vlny, vznikla pavučina.

Foto viz. Fotogalerie

Dvorská Kristýna 

 

DÝŇOVÁNÍ

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 proběhlo v naší školce dlabání dýní s rodiči a dětmi. Děkujeme za hojnou účast a za nádhernou práci, díky které nám vznikly fantastické dýně, které nám posloužily i jako výzdoba na ,,USPÁVÁNÍ BROUČKŮ" a ,,HALLOWEENSKÝ MAŠKARNÍ PLES".

Fotky jsou v galerii

K.D.

 

HALLOWEENSKÝ MAŠKARNÍ PLES

V pátek 25. 10. 2019 jsme měli ve školce den v kostýmech. Sice u nás slavíme Dušičky, ale proč dětem nevysvětlit rozdíl těchto tradicí a neudělat si pěkný den, když stejně spousty halloweenských dekorací a kostýmů nás zahlcuje čím dál tím více. Děti se nejprve ve svých kostýmech představily, řekly za co jdou, pak následovala diskotéka v tématicky vyzdobené třídě a za odměnu strašidelný raut plný dobrůtek. Na závěr jsme šli v maskách halloweenský průvod po obci.

K.D. (Fotky v galerii)

 

USPÁVÁNÍ BROUČŮ

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 jsme uspávali broučky na zahradě. Nejprve se šel průvod s lampiony a lucerničkami po dědině, který směřoval na zahradu MŠ, tam zářily vydlabané a rozsvícené dýně. Dále tam čekala postýlka na kopičce listí, kde odpočívali dva plyšoví včelí medvídci a okolí zdobily tři další domečky pro broučky. Jeden je z minulého roku od Nelinky, kartonový vyráběli maláčci a dřevěný s broučkem z přírodnin my velcí. Dětičky zazpívaly broučkům dvě písně ,,TAM KDE V NOCI JASNĚ SVÍTÍ SVĚTLUŠKY" a ,,NA POLÍČKU, V JETELÍČKU", broučky zahrnuly listím a za odměnu dostaly horký čaj a sladkou odměnu.

Foto v galeriii

K.D.

DIVADÉLKA

,,STRACH MÁ VELKÉ OČI" a ,,POPLETENÁ" 

Jednou za měsíc se snažím, aby k nám do školky přijelo divadlo, nebo nějaký ten koncert. Děti se tím učí, jak se v divadle chovat a dozví se vždy něco poučeného. Malá ukázka ve formě fotek viz.galerie.

K.D.