2. třída SLUNÍČKA

Třídní učitelka: Vlasta Konečná

Pomoc s distanční výukou předškoláků – co je nového

Vážení rodiče,

přeposílám vám  další odkazy k aktualizované učebnici  MIUč+ Zápis je tu

• MIUč+ Zápis je tu jsme aktualizovali o interaktivní cvičeníkarty z klobouku (zobrazit příklad cvičení) a poznávací karty (zobrazit příklad cvičení).
  • Připravujeme sadu tří pracovních učebnic Škola je tu (Cesta k poznávání a čtení, Cesta k psaní a Cesta k počítání) pro předškolní přípravu od 5 let, které jsou tematicky propojeny pohádkami. Už dnes jsme Vám bezplatně zpřístupnili ukázku z nich v podobě MIUč+ Škola je tuObsahuje strany z každé pracovní učebnice vztahující se k pohádce O koblížkovi a součástí je také namluvená pohádka a její text.

Připomínám, že přístup k MIUč+ Zápis je tu a MIUč+ Škola je tu je bezplatný až
 do 30. 4. 2021

S pozdravem p. uč. Vlasta

Vážení rodiče,

vzhledem k aktuálnímu uzavření mateřských škol a povinné distanční výuce předškoláků, jsme obdrželi doplňující nabídku k MIUč+ Zápis je tu od  nakladatelství NOVÁ ŠKOLA s.r.o.

S předškoláky můžete jednoduše sdílet odkaz na konkrétní stránky nebo cvičení pomocí funkce sdílení odkazů – videonávod najdete zde.

Velkou výhodou je, že MŠ i rodiče mohou z MIUč+ až do 30. 4. 2021 zdarma tisknout dvoustrany i jednotlivá cvičení – videonávod najdete zde.

Materiály k distanční výuce na příští týden si předáme tak, jak jsme se domluvili.

Zde uvedené odkazy jsou k online výuce a je jen na vás, zda je využijete.

Všechny zdravím

p. uč. Vlasta

Zde uvedené odkazy jsou k online výuce a jen jen na vás, zda je využijete.

CO UŽ UMÍM

JAK SE ZABAVIT A CO PROCVIČIT PŘED ZÁPISEM DO 1. TŘÍDY ZŠ

Už za pár týdnů půjdou naši předškoláci k Zápisu do 1. třídy ZŠ a  proto ve školce "procvičujeme"  naše znalosti a dovednosti. Vše je hravou a nenásilnou formou, i když předškolák má mít už povědomí, že plní nějaký úkol. Hrát si a procvičovat můžete  také s dětmi doma.

Proto bych Vám ráda nabidla možnost bezplatného přístupu k MIUč+ Zápis je tu trvající do 30. 4. 2021. Interaktivní pracovní učebnice bude do tohoto termínu k dispozici mateřským školám a předškolákům jako pomocník s přípravou na zápis do 1. ročníku ZŠ.

MIUč+ snadno spustíte otevřením odkazu, který můžeme předat také rodičům dětí.

Tištěnou pracovní učebnici Zápis je tu najdete skladem na našem e-shopu.
Kompletní řada tří nových pracovních učebnic pro MŠ (určená pro děti od 5 let) s názvem ŠKOLA je tu bude dokončena do konce července. Více informací včetně vysvětlení předností těchto publikací a práce s nimi najdete na webu PŘEDŠKOLÁK.

Pro plné využívání i dalších MIUč+, které lze spustit na tabletech, počítačích, interaktivních tabulích apod., se můžete zaregistrovat na ucebnice.online

V případě, že tuto nabídku využijete, přeji vám všem hodně zábavy a úspěchů u počítače.

p. uč.  Vlasta

My jsme malí řemeslnicí a umíme pracovat

Téma povolání a řemesla děti velice bavilo. Seznámily se s různými druhy povolání, mohly si je vyzkoušet a podělit se o své pocity. Hravou formou jsme procvičovali jemnou i hrubou motoriku, obratnost, neverbální komunikaci, zrakovou paměť, pravolevou orientace, smysly a mnohé další.

O radost z tvoření se děti podělily na nástěnkách v šatně.

viz. fotogalerie                                                                                 Pavlína Veverková

Lidské tělo

- uvědomění si vlastního těla

- rozvoj smyslového vnímání

- učit se pojmenovávat části lidského těla, získat povědomí o tom, jak tělo funguje

- seznamování se se způsobem ochrany zdraví a bezpečí (zdravá výživa, pohyb, oblečení)

- v případě potřeby mít povědomí, kde hledat pomoc (kam se obrátit, koho přivolat)

viz. fotogalerie                                                                                  Pavlína Veverková

Zimní radovánky

Roztrhla se peřina,

sněžit venku začíná.

V zimě mrzne, padá sníh,

hrajeme si v závějích.

Konečně se děti dočkaly sněhové peřiny, které si náležitě užívají. Stavějí sněhuláky, bobují, malují do sněhu pomocí barviček apod.

viz. fotogalerie                                                                                                         Pavlína Veverková